Cesur Danışmanlık Merkezi

Şanlıurfa Psikolog | En çok Tavsiye edilen Psikolog

Şanlıurfa psikolog hizmeti ile ruhsal sağlığınızın farkında olmanız mümkün. İnsanın kıymet verdiği en değerli şey sağlıktır. Günlük rutinleri ve hayatın akışını bozan herhangi bir rahatsızlık yaşam konforunu büyük ölçüde etkileyebilmektedir. Ruhsal veya bedensel rahatsızlıkların farkındalıkları bilgi sayesinde gelmektedir. Kişinin içinde bulunduğu durumu fark etmesi ve tanımlaması bazen geç bazen de yetersiz olabiliyor tam bu noktada bir uzman desteği her zaman iyidir.

Geç farkındalıklar çok hızlı ve yoğun yaşamın getirdiği dezavantajlardan biridir. Rahatsızlıkların bilgisine sahip olmak öte yana dursun kişinin öz farkındalığını artırmasını veya kazanmasını sağlayan klinik psikolojik danışmanlık adeta bir zihin öğretisidir. Psikolojik danışmanlığın sonunda kişi doğru veya norm içerisinde düşünmenin yollarını öğrenmiş olurken istenmeyen davranışların azaltılması veya ortadan kaldırılması mümkündür.

Klinik psikolojik danışmanlık hizmeti almak için kişinin bariz ve belirgin bir rahatsızlığının olmasına lüzum yoktur. Kişinin iş yaşantısında, aile yaşantısında, romantik ilişkilerde ve insanın kendisi ile olan tüm ilişkilerinde düşüncelerine ve davranışlarına destek araması her zaman normaldir. Psikolojik bir görüşme hiçbir zaman diğer insanlarla olan görüşmenize benzerlik göstermez. Dolayısı ile iyileştirici ve faydalı bir görüşme gerçekleştirilir.

İhtiyacı olan birinin psikolog ile görüşme gerçekleştirme kararı alması oldukça kıymetlidir. Sizler kendinize değer verirken Psikolog Faruk Cesur ise profesyonel çerçevede kişinin ruhsal iyi olma haline kıymet vermektedir. Şanlıurfa Psikolog hizmetinde birçok danışmanlık türü bulunmaktadır.

Şanlıurfa Psikolog – Sıkça Sorulan Sorular

Psikolog Faruk CESUR kimdir?

Psikolog Faruk CESUR şuan Şanlıurfa’da kurucusu olduğu Cesur Danışmanlık Merkezinde bölge halkına kaliteli psikolojik destek sağlamayı amaçlamaktadır. 1992 Yılında Şanlıurfa’da dünyaya gelen Psikolog Faruk CESUR ilk ve ortaöğretimini Şanlıurfa’da tamamlamıştır. Üniversite eğitimi için İstanbul’u tercih eden Psikolog Faruk CESUR psikoloji lisans eğitimini İstanbul Bilim Üniversitesinde başarıyla tamamladıktan sonra İstanbul Gelişim Üniversitesi Klinik Psikoloji Yüksek Lisans programına kabul almış ve eğitimine başlamıştır.
Eğitimine devam ederken Marmara Üniversitesi Eğitim Fakültesinde Pedagojik Formasyon ve Aile Danışmanlığı eğitimlerini tamamlamıştır. Lisans eğitimi süresinde Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Nöropsikoloji Laboratuvarı, Prof. Dr. Mazhar Osman Ruh ve Sinir Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi Psikoz, Çocuk ve Ergen Psikiyatrisi servislerinde, Okyanus Kolejlerinde ve Emlak Konut Ortaokulunda stajyer psikolog olarak gönüllü çalışmalarda bulunmuştur.
Stajyerlik dönemi boyunca Obsesif Kompulsif Bozukluk, Panik Atak Bozukluğu, Yaygın Anksiyete Bozukluğu, Psikoz, Majör Depresif Bozukluk, Agorafobi, Travma Sonrası Stres Bozukluğu, Komplike ve Ağır Yas, Öfke Kontrolü ve Majör Depresif Bozukluk, Özgül Fobiler konuları başta olmak üzere farklı alanda çalışarak deneyim edinmiştir. Gönüllü çalışmalarının yanı sıra çeşitli sosyal sorumluluk projelerinde de yer almıştır.
Okullarda, çeşitli seminerler vererek aileleri ve öğrencileri sınav kaygısı ve süreciyle ilgili bilgilendirmiştir ve olumsuz düşüncelerin sınav motivasyonunun önüne geçmemesinde öğrencilere yol göstermiştir. Çeşitli sivil toplum kuruluşları, şirketler ve derneklerde motivasyon, stres, kaygı yönetimi hakkında çalışmalar yapmış eğitimler vermiştir.
Eğitim süreci devam ederken Bilişsel Davranışçı Terapi, Sorun Çözme Terapisi, Kabul Kararlılık Terapileri başta olmak üzere çeşitli workshop etkinliklerine katılmış, Travma Sonrası Stres Bozukluğu, Ölüm ve Yas ve Aile ve Çiftler üzerine çeşitli eğitimler almıştır.

Psikolog kimdir?

Psikolog üniversitelerin Fen Edebiyat Fakültelerinin Psikoloji bölümlerini başarıyla tamamlayan kişilere denilmektedir. Birçok üniversitenin diplomalarında ”psikoloji mezunu” ibaresi bulunsa da Türkiye’de 4 yıllık psikoloji lisansını tamamlayıp mezun olan kişiler psikolog diye adlandırılmaktadır. Türkçede Ruh bilimci anlamına gelen psikolog kelimesi ilk defa Wilhelm Wundt tarafından kullanılmıştır. Psikoloji veya ruh bilimi, davranışı ve zihni inceleyen bir bilim dalıdır.

Şanlıurfa’da hangi hastanede psikolog var?

Şanlıurfa’da psikolog bulunan hastanelerin listesi aşağıdadır.
Mehmet Akif İnan Eğitim Araştırma Hastanesi
Harran Üniversitesi Hastanesi
Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesi
Balıklıgöl Devlet Hastanesi
Suruç Devlet Hastanesi
Birecik Devlet Hastanesi
Akçakale Devlet Hastanesi
Siverek Devlet Hastanesi
Viranşehir Devlet Hastanesi

Şanlıurfa’da ücretsiz psikolog var mı?

Ücretsiz terapi hizmeti genellikle büyükşehir belediyelerinin açtığı Psikolojik Danışmanlık Merkezleri (isimleri değişebilir) bünyesinde, devlet hastanelerinde verilmektedir. Gitmek istediğiniz belediyenin veya ilin bağlı bulunduğu merkezlerden randevu alarak ücretsiz psikolog desteği alabilirsiniz.

Hizmetlerimiz

Bireysel Danışmanlık
Aile ve Çift Danışmanlığı
Ergenler için Psikolojik Danışmanlık
Kurumsal Danışmanlık
Okul ve Öğrenci Danışmanlığı

Şanlıurfa Psikolog
Şanlıurfa Psikolog

Psikolog ayda kaç seans sürer?

Bu süre bizlere başvuran kişilere göre çok değişkendir. Ancak genel olarak 1-2 ay ve 3-4 seans gibi sürelerde belirgin farklılıklar gözlemlenmektedir. Travma sonrası gibi durumlar, danışanların % 50’sinin iyileşme hissetmesi için yaklaşık 15-20 seans sürer

Psikolog ilk görüşmede ne sorar?

İlk seans, danışan ve uzmanın birbirlerini tanımaları için bir fırsattır. Psikolog, danışanın geçmiş yaşantısı, şikayetlerini, isteklerini, ilişkilerini ve danışmanlık hizmetinden beklentileri gibi konular hakkında sorular sorar.  Ancak cevap vermek istemediğiniz bir soru karşısında sessiz kalma hakkınızın her zaman olduğunu unutmayın.
Bireyin kendisiyle ilgili özel bilgileri hiç tanımadığı birine anlatma fikri, ilk başta çoğu kişiye tuhaf gelebilir. Bu konuda tereddütlerinizin olması oldukça normaldir ve seanslara başlayan herkes çoğunlukla bu kuşkuları taşımaktadır. Psikoloğunuz sizi tanımaya çalışırken, siz de onun sizde uyandırdığı duygu ve farkındalıkları gözlemleyebilirsiniz. Bu duyguları psikoloğunuz ile paylaşmak, danışmanlık sürecine katkı sağlayacaktır. Çünkü katılacağınız seanslar günlük yaşamınızın küçük bir örneğidir. 

Psikolog secimi nasıl olmalı?

Danışmanlık desteğini alacağınız kişinin uzman olması gerekir. Hangi üniversiteden, hangi bölümden mezun olmuş ve ünvanı ne?
Aldığı eğitimler var mı? Yalnızca bölümü bitirmiş bir kişinin psikolog koltuğunda oturması yetkin olduğunu göstermez.
Uzmanlık alanları neler? Sizin ihtiyacınız olan alanda uzman mı? Çocuk, ergen, yetişkin, çift ve aile danışmanlığı alanlarından hangisi ya da hangilerinde uzmanlaşmış?
Psikoloğunuz ekonomik durumunuza uygun mu? Danışmanlık hizmeti uzun bir süreç olabilmektedir ve devamlılık gerektirir. Ekonomik şartları unutmamak gerekir.
Danışmanlık hizmeti telefonda başlar. Psikoloğunuzla ilk iletişiminizi nasıl buldunuz?
Bilgi almak için aradığınızda danışmanlık süreci ile ilgili net bir bilgilendirme alabildiniz mi?

En çok Tavsiye edilen Psikolog

Daha önce yukarıda belirtilen ruhsal rahatsızlıklar Şanlıurfa psikolog sayesinde ilaç kullanmadan gerekli seans sayısı ile istenen sonuca ulaşılabilmektedir . Psikolog, birkaç seanstan sonra bireyin ne kadar süre ile hangi şartlar altında danışmanlık görmesi  gerektiğini danışanı ile paylaşmaktadır. Psikolojik rahatsızlıklar çok çeşitli sebeplerden ötürü meydana gelmektedir.

Genetik faktörler, çevresel faktörler ve içsel faktörler bir şeylerin tetiklenmesinde veya uyandırılmasında rol oynar. Şanlıurfa psikolog görüşmesi gerçekleştiren Psikolog Faruk Cesur, seanslar sayesinde rahatsızlığı tetikleyen ve besleyen sebepleri bularak ve çözümleyerek psikolojik rahatsızlığı azaltır veya tamamen ortadan kaldırır.

Şanlıurfa’da Psikolog Bul

Psikolojik destek alan bireyler rahatsızlıklardan tamamen kurtulamayabilir. Ancak psikolog sayesinde rahatsızlık verici, yaşam konforunu ciddi anlamda tehdit eden unsurlar ortadan  kaldırılarak tekrardan nüksetmemesi için psikolog ve danışan iş birliği ile çaba gösterilir. Keza ruhsal bozuklukların sonlanmasında en güçlü etken bireyin (danışanın) danışmanlık hizmeti almasındaki rızalık ve istekliliktir. Eğer kişi sorununun veya şikayetinin farkında ve bunların düzelmesini istiyorsa danışmanlık süreci çok daha iyi ilerleyecektir.

Şanlıurfa Psikolog

Psikolog desteği alan bireyler veya aileler birçok konuda yol kat ederler.

 • Bireyin yaşamına odaklanması
 • Aktivitelerden haz alınması
 • Elde edilen başarımlardan tatmin olması
 • Günlük rutinlere bağlı kalınması
 • Öz bakımını aksatmaması
 • İdealleri doğrultusunda motivasyonunun artması
 • Kaygılarının azalması

Psikolojik danışmanlığın avantajlarından bazılarıdır.

Ölüm ve kayıp, travmalar, fobiler ve kalıcı etki bırakan diğer tüm olayların bireyin yaşamının hangi evresinde yaşandığı oldukça önemli bir konudur. Birçok birey psikoloğa gittiği zaman çocukluğunun veya geçmişinin deşileceğini düşünür. Bu olgunun toplumda oluşmasının sebebi ise psikodinamik yaklaşımların söylentilerinin yayılmasıdır. Bu tarz söylentilerin henüz ortadan kalkmamasının sebebi ise klinik psikoloji biliminin ve danışmanlık alma konusunun kalıp düşüncelerden yeni kurtuluyor olmasıdır. Modern yöntemlerden birisi olan BDT ile çok daha yenilikçi yaklaşımlarla karşı karşıya kalmanız mümkündür.

Şanlıurfa psikolog danışmanlığı alınmadan önce bilinmesi gereken birçok husus bulunmaktadır. Herhangi bir ruhsal rahatsızlığı olduğunu düşünen bireyin internet ortamında, kendisinde barındığını düşündüğü davranış veya düşüncelerini aratarak kendine yakıştırma yapması oldukça yanlıştır. Çünkü psikolojik rahatsızlıkların tanımlanması ve ölçüt kriterleri oldukça değişkendir.

Örneğin depresyon belirtileri gösterdiğini düşünen bir birey gerçekten birebir belirtilere sahip olabilir ancak bu belirtilerin hangi zaman aralıklarında ve nasıl yaşandığı konusu oldukça önemlidir. Kış mevsiminde depresyon belirtileri yaşamak kişiler arasında oldukça yaygındır. Ancak bu belirtiler çevresel faktörler değiştiğinde hala haftalar veya aylar boyu sürüyorsa uzman bir psikolog veya psikiyatrist ile görüşmekte fayda vardır.

Psikoloji biliminin alt dallarından birisi olan klinik psikoloji sayesinde ergen danışmanlığı, aile ve çift danışmanlığı, bireysel danışmanlıklar almak mümkündür. Ancak Şanlıurfa psikolog hizmetleri arasında Cesur Danışmanlık sayesinde kurumsal psikolojik danışmanlık da bulunmaktadır. Yine psikoloji alt dallarından birisi olan endüstri psikolojisi sayesinde çalışma hayatına dair yapılan çalışmalar ile iş tatminini ve iş doyumunu artırmak mümkündür.

Çalışanlarına değer veren firmaların aslında firmanın kendisine de dolaylı yoldan değer verdiğini anlamak mümkündür. Çünkü çalışanların motivasyonlarını yüksek tutmak üretim gücünü de pozitif yönde etkileyecektir. Kurumsal danışmanlık almanın birçok avantajı bulunmaktadır. Şanlıurfa’da özel psikolog mevcuttur.

 • İş saatlerinin çalışanlar tarafından daha verimli kullanılması.
 • Çalışanlar beklenti ve düşüncelerinin önemsendiğini öğrenir.
 • Çalışanlara beklentilerine yönelik doğru ve yeterli geri dönütler verilir.
 • İş tatmini ve doyumu artan çalışan, işi daha fazla benimser.
 • Vakit ve nakit kaybını azaltmayı ön gören testler çalışanlara uygulanarak istatistiksel çıktılar elde edilir.
Cesur Danışmanlık Merkezi
Şanlıurfa Psikolog

Şanlıurfa Psikolog Fiyatları

Şanlıurfa psikolog seans fiyatları 500 TL ile 1000 TL arasında farklılık göstermektedir. 60 dakikalık seans süresi için merkezimizde uygulanan fiyatları öğrenmek için telefon numaramızdan bizimle iletişim kurabilirsiniz . Danışmanlık fiyatları bu biçimde belirlense bile asıl önemli olan hizmet alacağınız uzmanın deneyimi, eğitimi ve bu meslekteki başarılarıdır. Şanlıurfa psikolog fiyatları uygun olmakla birlikte yaşadığınız şehre bağlı olarak değişiklik gösterebilir.
Toplum ruh sağlığı merkezleri özel sektörde faaliyet gösteren bir psikoloğa göre daha uygun fiyatlarla danışmanlık hizmetleri sağlamaktadırlar. Fakat gerek görüşme süresinin kısalığı gerekse gün içerisinde yoğun bir talebin oluşmasından dolayı yeterli düzeyde ve kalitede hizmet almak zorlaşabilmektedir. Bu konu hakkında daha fazla çalışmanın yapılması ve ruh sağlığı merkezlerinin sayısının arttırılması elzemdir. Ancak bizler Şanlıurfa’da bulunan merkezimizde çalışan başta Şanlıurfa Psikolog Faruk CESUR ile birlikte danışanlarımızın problemlerine karşı nitelikli çalışmalar sürdürmekteyiz. Uygun fiyatlı seans ücretleri için bizleri arayabilirsiniz.

Şanlıurfa Psikolog Randevusu Al

Yapılan araştırmalara bakıldığında şanlıurfa psikologlardan geçmişte psikolojik destek alan insanların psikolojik destek almayan insanlara göre daha mutlu olduklarını gösteriyor. Bilimsel araştırmalar psikolojik destek alan kişilerin %50’si ciddi bir şekilde kendilerini iyi hissettiklerini, %75’inin de 6 ay sonra tamamen sorunlarından kurtulduğunu gösteriyor.  Bu kişilerin büyük bir kısmının büyük bir rahatlama ve geçmişe göre daha umutlu hissettiklerini ve hayattan zevk alma oranlarının yükseldiği tespit edilmiştir.

Şanlıurfa’da En İyi Psikolog

Şanlıurfa psikolog randevusu almak isterseniz eğer ekranın sol altında bulunan telefon numarasından bizi arayabilir veya sosyal medya kanallarımızdan bize ulaşıp seanslarız hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Çoğunlukla bu sürecin farmakoterapi ve danışmanlık ile birlikte yürütülmesi gerekir. Şanlıurfa psikologlar ve diğer şehirlerde bulunan psikologların ilaç yazma yetkisi bulunmaz ama size en uygun psikiyatriste sizleri yönlendirecektir. Eğitimli, tecrübeli sizi yargılamayacak kişiler olan psikologlar, danışanın sorunlarının üstesinden gelebilmesi için mevcut tüm kaynakları kullanılmasına yardımcı olmayı hedefleyecektir. Uygun Fiyat Kaliteli Hizmet

Kaynak: Psikolog Faruk CESUR

Yasal Uyarı !

www.farukcesur.com.tr adresinde yer alan bilgiler, psikoloğun yapacağı yüz yüze görüşmenin bir alternatifi değildir. Web sitemizde bulunan tüm içerikler web sitemize gelen ziyaretçileri bilgilendirmek amacı ile hazırlanmaktadır. Sitemizde yer alan tüm bilgiler (Blog Yazıları, makaleler, sayfalar), hiçbir zaman bir hekim tedavisinin ya da konsültasyonunun yerini almaz. Site içerisinde bulunan bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır.

Sitemizden yola çıkarak herhangi bir ilaç tedavisine başlanması ya da mevcut tedavinizin değiştirilmesi kesinlikle tavsiye edilmez ve önerilmez. Web site içeriğimiz kişisel teşhis ya da kişisel tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilmemelidir. Bu bilgilendirme kesinlikle bir psikoloğun danışanıyla görüşmesi yerine geçmez. Bu sitedeki içerikler bilgilendirme amaçlı olup, tedavi yerine geçmez. Tanı ve müdahale ve destek için lütfen uzman desteğine başvurunuz. İntihar veya ölüm düşüncesi veya riskiniz varsa derhal 155 ve 112’yi arayınız. Sitede Türkiye Cumhuriyeti kanun içeriğine aykırı ilan ve reklam yapma kastı bulunmamaktadır.